Jak przygotować się do operacji plastycznej piersi
  • 2
  • 0

Jak przygotować się do operacji plastycznej piersi?

Operacja plastyczna piersi jest obecnie niezwykle popularnym zabiegiem wśród kobiet. Nie wykonuje się ich już tylko w przypadku, gdy biust utrudnia normalne funkcjonowanie, czy jest zagrożeniem dla zdrowia/życia. Na plastykę piersi decyduje się wiele kobiet, które chcą poprawić wygląd swoich piersi, zmniejszyć je lub powiększyć. Należy jednak pamiętać, że plastyka piersi to poważna operacja. W związku z tym wiąże się z dłuższą rekonwalescencją, a także koniecznością odpowiedniego przygotowania się do zabiegu. Jak przygotować się do operacji plastycznej piersi? Jakie badania wykonać i o czym pamiętać?

Operacja plastyczna piersi – wybór kliniki

Operacja to ostatni etap plastyki piersi. Zanim jednak lekarz do niej przystąpi, pacjentka musi się właściwie przygotować do zabiegu. Pierwszym krokiem jest wybór kliniki i chirurga. Plastyka piersi przeprowadzana jest w wielu klinikach chirurgii plastycznej. Polki korzystać mogą również z zabiegów poza granicami kraju. Najchętniej wybieranym kierunkiem wyjazdów na operacje plastyczne w Europie są Czechy. Pochwalić mogą się światowej klasy lekarzami chirurgami, nowoczesnymi centrami medycznymi, doświadczonym personelem, wysokiej jakości sprzętem. Jednocześnie operacje plastyczne w Czechach są tańsze o około 20%-50% niż w Polsce. Wszystko to sprawia, że operacja powiększenia piersi w Czechach to jeden z lepszych wyborów. Panie, które chcą z niego skorzystać, mogą zwrócić się o pomoc do Meditravel, który zorganizuje zabieg i zajmie się wszystkimi formalnościami.

Operacja plastyczna piersi – konsultacja lekarska

Po wyborze kliniki przychodzi czas na konsultacje wstępną. Z Meditravel możesz wykonać ją za darmo, w dodatku bez wychodzenia z domu. Wystarczy zrobić 3 zdjęcia piersi i wysłać je bezpośrednio e-mailem na adres konsultacja@meditravel.pl lub za pośrednictwem formularza na www.meditravel.pl. W odpowiedzi na przesłane zgłoszenie pacjentka otrzyma do wypełnienia ankietę o stanie zdrowia. Jej zadaniem będzie wykluczenie przesłanek, które mogą dyskwalifikować. Przeciwskazaniami do operacji są:

  • choroby nowotworowe,
  • ciężkie schorzenia wątroby i nerek,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • choroby układu krążenia,
  • ciąża i okres karmienia.

Ostateczna konsultacja odbywa się przed zabiegiem w Pradze. Dobrze jest więc spisać wszystkie pytania i obawy, aby o niczym nie zapomnieć. Może się tak stać pod wpływem stresu. Dalsze etapy konsultacji to dokładny wywiad lekarski i badanie manualne. Na jego podstawie lekarz – chirurg plastyczny zaproponuje rozmiar i kształt implantów dopasowany do budowy anatomicznej pacjentki, a także przedstawi proponowaną metodę operacji. 

Operacja plastyczna piersijakie badania trzeba wykonać przed zabiegiem ?

Przed plastyką piersi trzeba wykonać cały zestaw badań. Badania, w tym laboratoryjne, nie mogą być starsze niż 14 dni. Wyniki należy dostarczyć na 10 dni przed operacją e-mailem na adres: rezerwacje@meditravel.pl, wszystkie badania można wykonać również dzień przed zabiegiem w klinice. Oryginały wyników wszystkich badań wraz z opinią internistyczną należy zabrać do kliniki. Na ich podstawie lekarz może ocenić, czy plastyka piersi będzie mogła być przeprowadzona. Warto tu zaznaczyć, że ogólny, dobry stan zdrowia przy tym zabiegu jest bardzo ważny. Przeprowadzany jest on bowiem znieczuleniu ogólnym. Dobre zdrowie przyspieszy też proces rekonwalescencji. Operacja będzie mogła zostać wykonana tylko wtedy, zostanie dostarczony komplet badań.

Aby potwierdzić stan zdrowia przed plastyką piersi, należy wykonać badania przedoperacyjne:

  • Morfologia krwi z rozmazem
  • Trombocyty
  •  Szybki pomiar hemokoagulacji lub APTT, INR
  •  Biochemiczne badanie krwi:
  • AST
  • ALT
  • Bilirubina
  •  Glikemia
  • Kreatynina
  • Mocznik i minerały w surowicy (Na, Cl, K, CRP)
  • Mocz  z osadem
  • EKG serca
  • RTG płuc i serca – u pacjentów powyżej 50 roku życia
  • HIV
  • HbsAg
  • USG piersi
  • Badanie przeprowadzone przez internistę wraz z wnioskami. Lekarz powinien ocenić wszystkie z powyższych badań: RTG, EKG, wyniki badań laboratoryjnych i innych oraz napisać czy Pacjent/Pacjentka może mieć wykonaną operację w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Wnioski/ocena powinny zostać napisane czytelnie w j. angielskim, ewentualnie w j. polski.
  • Jeżeli choruje Pani na jakiekolwiek choroby krwi, prosimy o przeprowadzenie szczegółowego badania hematologicznego.

W przypadku niewykonania wszystkich badań w Polsce badania będą musiały zostać wykonane w klinice, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Dla pacjentów chorujących na choroby przewlekłe mogą zostać także przewidziane dodatkowe badania – jest to kwestia indywidualna ustalana bezpośrednio. Plastyki piersi nie wykonuje się też u osób chorych, przeziębionych z infekcjami dróg oddechowych.

Jaka powinna być dieta przed operacją plastyczną piersi?

Przed plastyką piersi należy również zadbać o właściwą dietę. Powinna być ona lekkostrawna, delikatna. Zalecane jest, aby codzienne menu nie zawierało produktów tłustych, wzdymających jednocześnie nie można eliminować pokarmów bogatych w białko -utrudni to gojenie się ran pooperacyjnych. Przed operacją nie wskazane jest również jedzenie produktów zwiększających ryzyko pojawienia się krwawienia takich jak czosnek, imbir, szafran, chrzan, chili, seler, a także preparaty z witaminą E. Aby przygotować organizm do zabiegu, konieczne jest zrezygnowanie z używek – kofeiny, alkoholu, tytoniu.

Jakich leków nie można brać przed operacją plastyczną piersi?

Przed operacją piersi należy również odstawić niektóre leki – głównie te zaburzające krzepliwość krwi. Nie wskazane jest zażywanie preparatów bogatych w witaminę E, kwas acetylosalicylowy (aspiryna i jej pochodne), ginkofaru. Farmaceutyków tych nie powinno się zażywać na co najmniej 2 tygodnie przed operacją.

Operacja plastyczna piersi – zalecenia przed zabiegiem

Odpowiednie przygotowania trzeba też poczynić w dniu samej operacji. W dniu zabiegu – rano należy dokładnie się umyć, nie używając przy tym żadnych balsamów i kremów do ciała czy twarzy. Nie powinno się również mieć pomalowanych paznokci.

Do zabiegu należy podejść na czczo. Zaleca się, aby na co najmniej 6 godzin przed jego rozpoczęciem niczego nie pić. Do kliniki należy zgłosić się kilka godzin wcześniej, aby lekarz z anestezjologiem mogli odpowiednio przygotować pacjentkę do operacji.

Co zabrać ze sobą do kliniki?

Wyjazd na operację powiększenia piersi do Czech trwa 2-3 dni. Przed zabiegiem pacjentki Meditravel zakwaterowane są w hotelu, a po zabiegu w klinice, gdzie przeprowadzana jest operacja. Zarówno hotel, jak i klinika oferuje wszelkie wygody. Mimo to do Czech warto zabrać ze sobą swoje ulubione umilacze czasu, które uatrakcyjnią okres oczekiwania na zabieg i bezpośrednio po nim. W torbie do kliniki powinny znaleźć się wygodne ubrania na zmianę (rozpinane bluzy, piżamy, bawełniana bielizna), podręczne kosmetyki, pasta i szczoteczka do zębów, gumka do włosów. Nie wskazane jest natomiast zabieranie biżuterii i cennych przedmiotów.

Takie produkty jak biustonosz, rajstopy przeciwzakrzepowe, lek przeciwzakrzepowy nie są potrzebne – wliczone są one w cenę, podobnie jak polskojęzyczna tłumaczka w dniu konsultacji.

Poddanie się zabiegowi powiększenia piersi powinno być dokładnie przemyślenie. Każda kobieta taką decyzję musi podjąć świadomie, nie pod wpływem emocji czy nacisków osób trzecich. Ewentualne obawy i wątpliwości warto konsultować bezpośrednio z lekarzem. Warto pamiętać, że plastyka piersi wpływa nie tylko na strefę fizyczną, ale i psychiczną. W czasie przygotowań warto zadbać o nie obie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *